RZYM04102

W systemie rezerwacyjnym linii EUROLOT wyszukaliśmy przystępne ceny na przelot do Rzymu. Za bezpośredni lot na trasie Rzeszów – Rzym/Flumicino – Rzeszów zapłacimy 399 PLN w dwie strony.

Zarezerwuj bilet na stronie Eurolotu >>

W cenę biletu wliczona jest opłata bagażowa, co oznacza, że do wakacyjnych walizek możemy spakować 15 kilogramów bagażu rejestrowanego oraz zabrać 8-kilogramowy bagaż podręczny. Dzieci do 2. roku życia podróżują z Eurolotem z 90 proc. zniżką, mniej za bilet zapłaci także młodzież w wieku do 15 lat. Na pokładzie na pasażerów czekają bezpłatne przekąski i napoje.

Rzym to niespotykana dotąd w ofercie Eurolotu trasa. Rejsy z Jasionki do Rzymu odbywają się dwa razy w tygodniu. Do stolicy Włoch polecimy we wtorki (o godzinie 14:20) oraz w soboty (o godz. 14:05). Nowy kierunek obsługiwany jest przez nowoczesne samoloty typu Bombardier Q400 NextGen Eurolotu.

Relacja z pobytu w Rzymie:

Zapraszamy na relację z pobytu w Rzymie na zaprzyjaźnionym blogu >>

NOCLEG W RZYMIE:

Proponujemy w tym terminie Prime Hotel Roma Cassia w cenie 60 zł/os/noc ze śniadaniem z możliwością BEZPŁATNEJ rezygnacji:

Zarezerwuj swój nocleg w Rzymie w Prime Hotel Roma Cassia >>

Hotel posiada dobre opinie na stronie Tripadvisor – sprawdź >>

Roma_hotel

Zarezerwuj swój nocleg w Rzymie w innym Hotelu >>

 

REZERWACJA BILETÓW na stronie Eurolotu do Rzymu na 26-30 listopad:

Zarezerwuj bilet na stronie Eurolotu >>

RZYM0410

DOJAZD Z LOTNISKA:

Fiumicino: Do centralnej stacji kolejowej Roma Termini najwygodniej, czyli bez przesiadek, dojedziemy: autobusem Terravision (za 4 euro). Bilety kupujemy on-line (płatność kartami kredytowymi, a także za pośrednictwem serwisu PayPal) lub bezpośrednio u obsługi TERRAVISION, która na lotnisku znajduje się na przystanku. Bilet kupowany on-line kosztuje 4 euro / powrotny 8 euro, bilet kupowany na przystanku kosztuje 6 euro / powrotny 11 euro. Ulgi przysługują tylko dzieciom do lat 4, które podróżują bezpłatnie. Bilety możemy rezerwować przez Internet do 12 godzin przed planowanym odjazdem. Na adres mailowy otrzymamy link do strony, na której znajdziemy zakupiony bilet. Rejestrując się na stronie http://www.terravision.eu >> , mamy możliwość zmienić datę i godzinę naszego odjazdu (do 24 godzin przed wykupioną podróżą). Z wydrukowanym biletem stawiamy się w punkcie obsługi klienta w Terracafè w celu odbioru karty pokładowej. Na lotnisku nie ma Terracafè, więc idziemy bezpośrednio do autobusu. Karty pokładowe wydawane są 20 minut przez odjazdem. Przy wejściu do autobusu musimy okazać bilet i kartę pokładową. Terracafè przy Roma Termini otwarta jest w godzinach 4.30 – 21.00.

Na Lotnisku Fiumicino autobusy TERRAVISION odjeżdżają z przystanku nr 3 na stacji autobusowej przylegającej do Terminalu 3. Stojąc na zewnątrz, na poziomie 0, twarzą do Terminalu 3, stacja autobusowa znajduje się na lewo od budynku Terminalu 3. Znajdziemy ją, idąc śladem znaków z rysunkiem autobusu i napisem „Bus station”. Lotnisko to przystanek pośredni na trasie autobusu. Autobus rozpoczyna swój kurs z pobliskiej miejscowości Fiumicino. Z lotniska możemy dojechać do stacji kolejowej Roma Termini. Stojąc twarzą do budynku dworca Roma Termini, przystanek TERRAVISION znajduje się po lewej stronie przy Via Marsala 29 naprzeciwko Terracafè. Podróż trwa około 55 minut. Z lotniska autobusy kursują od godziny 5.35 (w niedzielę od 7.45) do 23.00, jeden do dwóch autobusów na godzinę. Z Roma Termini autobusy odjeżdżają na Lotnisko Fiumicino z podobną częstotliwością, od godziny 4.40 (w niedzielę od 6.10) do 21.50.

Rozkład jazdy Terravision Fiumicino Airport – Centrum Rzymu – Fiumicino Airport:

Sprawdź rozkład jazdy Terravision Fiumicino Airport – Centrum Rzymu – Fiumicino Airport >>

Alternatywne formy transportu: autobus wahadłowy SIT (za 5 euro), autobus TAM (za 5 euro), autobus ATRAL (za 5 euro), pociąg „Leonardo Express” (za 14 euro), oraz nielicznymi połączeniami autobusowymi COTRAL (za 5 euro).