W sobotę 1 lipca br. zainaugurowały wakacyjne weekendowe połączenia kolejowe z Rzeszowa na Słowację do  miejscowości Medzilaborce. Weekendowe pociągi na trasie Rzeszów – Sanok – Medzilaborce będą kursowały do 3 września 2017 r. To doskonała okazja, by wybrać się do naszych południowych sąsiadów lub też odwiedzić Bieszczady i Beskid Niski. Tanie loty z Rzeszowa.

Międzynarodowe wakacyjne pociągi POLREGIO o nazwie „Wojak Szwejk” wyjadą na trasy już 1 lipca 2017 r. Dwa pociągi kursujące w relacjach Rzeszów Główny – Medzilaborce – Rzeszów Główny oraz Sanok – Medzilaborce – Sanok to świetna propozycja dla osób podróżujących w Bieszczady, Beskid Niski oraz odwiedzających położony na północy Słowacji Kraj preszowski. Ich rozkład jazdy został stworzony z myślą o turystach z Podkarpacia oraz innych regionów Polski. Dzięki dogodnym przesiadkom w Rzeszowie (rozkład jazdy dostosowany do godzin kursowania pociągów PKP Intercity) na Słowację będą mogli wybrać się także mieszkańcy Krakowa, Warszawy, Trójmiasta i wielu innych miejscowości.

Rozkład jazdy nowych pociągów na Słowację

W soboty:

  • Rzeszów Gł. (odjazd o 5:54) – Medzilaborce (przyjazd o 10:23),
  • Medzilaborce (odjazd o 17:48) – Rzeszów Gł. (przyjazd o 22:05).
  • Medzilaborce (odjazd o 10:31) – Sanok (przyjazd o 12:16),
  • Sanok (odjazd o 15:50) – Medzilaborce (przyjazd o 17:35),

W niedziele:

  • Rzeszów Gł. (odjazd o 5:54) – Medzilaborce (przyjazd o 10:23),
  • Medzilaborce (odjazd o 17:48) – Rzeszów Gł. (przyjazd o 22:05).

Szczegółowy rozkład jazdy nowych pociągów będzie można sprawdzić w wyszukiwarce połączeń kolejowych na stronie rozkład-pkp.pl. Bilet normalny w najkorzystniejszej cenowo Taryfie podkarpackiej z Rzeszowa do Łupkowa (stacja graniczna) będzie kosztował jedynie 21,6 zł, a uczniowie i studenci zapłacą za podróż jeszcze mniej. Aby dojechać do słowackiej stacji Medzilaborce, wystarczy dokupić bilet o wartości 1 euro.


Booking_15EUR

Rezerwuj noclegi na: booking.com / TRIVAGO / hotelscombined / Otel.com / Hotelopia.com (noclegi all inclusive) / Hotels.com / Agoda.com / Accorhotels.com / IHG.com / Hilton.com /

Rezerwuj apartamenty i mieszkania: Wimdu.com


W promocje połączeń, poza urzędem marszałkowskim, zaangażowane są także samorządy lokalne oraz twórcy kampanii społecznej „Kochamkolej.pl”. To właśnie dzięki społecznikom i lokalnym działaczom powstaje wiele inicjatyw popularyzujących podróżowanie pociągami. Powstała już sieć punktów usługowych, w których na podstawie biletu kolejowego można otrzymać rabat. Ich liczba stale wzrasta, a aktualne lokalizacje miejsc, w których obowiązują zniżki, można sprawdzić tutaj. Dodatkową atrakcją są biesiady i inne imprezy okolicznościowe odbywające się na poszczególnych przystankach.

Warto wspomnieć, że fragment trasy naszego pociągu jest częścią międzynarodowego szlaku „Śladami dobrego wojaka Szwejka”. Sam tytułowy bohater popularnej powieści, pełniąc służbę w cesarsko-królewskiej armii, podróżował koleją na trasie Łupków – Sanok. I właśnie w centrum Sanoka można znaleźć pomnik-ławeczkę Józefa Szwejka. Końcowy przystanek na trasie przejazdu to niewielkie miasteczko Medzilaborce, w którym znajduje się jedyne w Europie muzeum Andy’ego Warhola, amerykańskiego artysty pochodzącego z łemkowskiej rodziny.

Bilety można nabyć „online” na stronie www.polregio.plwww.koleo.pl , przez aplikację „skycash”, oraz w kasach i automatach biletowych.

Zdjęcia: Michał Mielniczuk / Podkarpacki Urząd Marszałkowski

 

 


Rezerwuj bilety lotnicze na stronie: LOTu / Lufthansy / Ryanaira / Skyscanner / Tripsta / Flipo


Planujecie wynająć samochód? Najtaniej zrobicie to na stronie Renatalcars.com >>>.


Jeśli spodobał Ci się ten wpis, dołącz do naszych czytelników i zarejestruj się na nasz newsletter, aby w pierwszej kolejności otrzymywać informację o kolejnych interesujących wpisach prosto na skrzynkę mailową. 

Zapisz się do naszego newslettera

Aby zapisać się do newslettera, wpisz swój adres email poniżej. Otrzymasz email z informacją, jak potwierdzić subskrypcję.


Zapraszamy też do polubienia naszej strony na Facebooku: https://www.facebook.com/OdlotyzRZEszowa >>>


Z LOTNISKA W RZESZOWIE OBECNIE OPERUJĄ:

LOT Ryanair Lufthansa

PLL LOT do Warszawy (4 rejsy dziennie)

PLL LOT: Zarezerwuj swój lot w >>

Ryanair do Manchesteru, Londynu (lotniska Stansted i Luton – 12 połączeń w tygodniu), East Midlands, Dublina, Oslo oraz do Bristolu, na Grecką wyspę Korfu oraz do Berlina.

Ryanair: zarezerwuj swój tani lot >>

Lufthansa Od 28 marca 2016 roku Lufthansa zaoferuje połączenie między Rzeszowem a Monachium siedem razy w tygodniu. Nowa trasa zastąpi dotychczasowe rejsy ze stolicy Podkarpacia do Frankfurtu.

Lufthansa: zarezerwuj swój lot >>