RYR2500Czwartek 12 grudnia br. okazał się szczęśliwym dniem dla sześcioletniej Vanessy Nieradki z Dublina, która – jak się okazało – została dwuipółmilionową pasażerką linii lotniczych Ryanair (oferującej loty z Rzeszowa) odprawioną na lotnisku w Rzeszowie. – To wspaniała wiadomość dla nas, jak i też dla przewoźnika, który już w przyszłym roku będzie świętował 10-lecie swej działalności w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka – powiedział Stanisław Nowak, prezes rzeszowskiego lotniska.

Vanessa, która wraz z rodzicami i siostrą mieszka w Dublinie, w związku z wyjątkowymi okolicznościami swojego lotu, została obdarowana upominkami od Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, a także voucherem na darmowy przelot liniami Ryanair na dowolnej trasie. Ponadto, wszyscy pasażerowie odlatujący w czwartkowe południe do stolicy Irlandii mogli skosztować okolicznościowego tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję przez cukiernię Rak z Zaczernia.

Ryanair jest obecnie największym przewoźnikiem na rzeszowskim lotnisku. Oferuje 7 kierunków, m.in. Londyn, Manchester i Oslo. Jak podkreślała Katarzyna Gaborec-McEvoy, szefowa marketingu Ryanair na Polskę, już niebawem będą ogłaszane nowe loty z Rzeszowa w ramach przyszłorocznej siatki połączeń przewoźnika. – Nie mogę zdradzić jeszcze konkretów, ale jest szansa, że już na początku nowego roku będziemy mogli wskazać nowe kierunki – podkreśliła.

Już wiadomo natomiast, że w przyszłym sezonie letnim, który zwyczajowo rozpoczyna się końcem marca, siatkę połączeń Ryanair z Rzeszowa uzupełnią dodatkowe połączenia do Londynu Stansted, gdyż do istniejących 7 dodane zostaną 2, co przy uwzględnieniu 3 połączeń z Londynem Luton da 12 rejsów tygodniowo do stolicy Wielkiej Brytanii.

Źródło: www.rzeszowairport.pl

Z lotniska w Jasionce obecnie operują:

Ryanair do Manchesteru, Londynu (lotniska Stansted i Luton), East Midlands, Dublina, Oslo oraz od marca 2015 do Bristolu

Ryanair: zarezerwuj swój tani lot >>

Eurolot do Paryża

Eurolot: zarezerwuj swój lot >>

Lufthansa do Frankfurtu

Lufthansa: zarezerwuj swój lot >>

PLL LOT do  Warszawy

PLL LOT: Zarezerwuj swój  lot >>