Lufthansa2Oferująca loty z Rzeszowa linia lotnicza Lufthansa od 28 marca 2016 roku zaoferuje połączenie między Rzeszowem a Monachium siedem razy w tygodniu. Nowa trasa zastąpi dotychczasowe rejsy ze stolicy Podkarpacia do Frankfurtu. Tanie loty z Rzeszowa.

button (Lufthansa)

Lufthansa wprowadzi nowe bezpośrednie połączenia pomiędzy Rzeszowem a Monachium, drugim największym portem lotniczym w Niemczech i pięciogwiazdkowym lotniskiem przesiadkowym Lufthansy na południu.

Codzienne połączenia na tej trasie rozpoczną się 28 marca 2016 roku, a obsłuży je Canadair Regional Jet CRJ900 zabierający na pokład 78 pasażerów.

Rejs LH 1618 wystartuje z Monachium (hubu Lufthansy) o 10:45 i po godzinie i 35 minutach dotrze do Rzeszowa o 12:20. 

W rejs powrotny LH 1619 z Rzeszowa maszyna uda się o 12:55 i dotrze do Monachium o 14:30.

Rezerwuj bilety lotnicze na stronie: Lufthansy / LOTu / Ryanaira / Skyscanner / Tripsta / Flipo

„Jestem pewien, że nowa trasa przypadnie do gustu pasażerom podróżującym z Rzeszowa tak samo jak rejsy do Frankfurtu, szczególnie, że lotnisko w Monachium oferuje polskim pasażerom dogodną siatkę ponad 90 połączeń do miast europejskich i blisko 20 kierunków w Ameryce Północnej i Azji. Lufthansa wraz z liniami Grupy oferuje z Monachium 130 połączeń na całym świecie.” – powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Poland. „Miasto jest również centrum ekonomicznym południowych Niemiec, gdzie swoją siedzibę ma wiele dużych międzynarodowych firm, co czyni nowe połączenie Lufthansy świetnym wyborem dla regionalnych biznesmenów” – dodaje.

„Perspektywa współpracy z Lufthansą jest ekscytująca dla każdego regionalnego portu lotniczego, więc i my cieszymy się z faktu uruchomienia codziennego połączenia z Rzeszowa do Monachium. Jako lotnisko jesteśmy też częścią podkarpackiej Doliny Lotniczej, a wiele firm z tego sektora w naszym regionie ma ważnych partnerów biznesowych właśnie w Bawarii, gdzie mogą teraz dotrzeć jeszcze szybciej. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż Monachium oferuje bardzo bogatą siatkę połączeń przesiadkowych zarówno na rejsy europejskie jak i międzykontynentalne.“ – powiedział Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego „Rzeszów – Jasionka“.

Rezerwujcie noclegi na: TRIVAGOhotelscombined / Otel.com / Hotels.com / HRS.com / Agoda.com / Venere.com / Accorhotels.com / IHG.com 

Rezerwujcie apartamenty i mieszkania na: Wimdu.com

Port lotniczy w Monachium jest usytuowany około 35 kilometrów na północny wschód od stolicy Bawarii. W wybudowanym specjalnie dla Lufthansy Terminalu 2, pod jednym dachem obsługiwane są wszystkie połączenia przewoźnika i linii partnerskich ze Star Alliance. W prestiżowym rankingu „World Airport Awards” przeprowadzanym przez Skytrax Institute, Terminal 2 był wielokrotnie nagradzany jako piąty najlepszy terminal na świecie. Zdobywa najwyższe noty za komfort i jakość. Świetne oceny za zaplecze rekreacyjne plasują Terminal 2 na trzecim miejscu w tej kategorii po Singapurze i Seulu. Klienci chwalą cichą przestrzeń oraz szeroką gamę oferty rozrywkowej, dostępnej dla pasażerów. Terminal Lufthansy cieszy się szczególną popularnością w kategorii terminali przesiadkowych, zajmując w tej kategorii 8. lokatę na świecie. Monachijskie lotnisko jako pierwszy port w Europie zostało odznaczone Pięcioma Gwiazdkami przez Skytrax Institute.

W 2014 roku na lotnisku w Monachium Lufthansa osiągnęła najlepsze wyniki punktualności w swojej historii. Według statystyk Stowarzyszenia Europejskich Przewoźników (AEA), blisko 89% wszystkich samolotów wystartowało z hubu najpóźniej w ciągu 15 minut od zaplanowanego czasu odlotu. Z tym wynikiem „MUC” osiąga trzecie miejsce wśród europejskich lotnisk. Ponadto zwiększyła się również niezawodność połączeń przesiadkowych i serwisu bagażowego. Około 99% pasażerów dociera na czas na swój kolejny rejs w Monachium. Punktualność i niezawodność to dwie najważniejsze cechy, charakteryzujące rejsy Lufthansy i cechy,  które są przez pasażerów Lufthansy tak bardzo cenione.

Szeroka gama atrakcyjnych usług i udogodnień będzie czekała na pasażerów lotniska w Monachium w nowym Terminalu Satelitarnym, który zostanie otwarty w kwietniu 2016 roku. Dzięki temu na lotnisku podwoi się liczba oferowanych przez Lufthansę saloników, w których pasażerowie mogą się zrelaksować, odświeżyć i poczuć jak w domu.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, dołącz do naszych czytelników i zarejestruj się na nasz newsletter, aby w pierwszej kolejności otrzymywać informację o kolejnych interesujących wpisach prosto na skrzynkę mailową. 

Zapisz się do naszego newslettera

Aby zapisać się do newslettera, wpisz swój adres email poniżej. Otrzymasz email z informacją, jak potwierdzić subskrypcję.


Zapraszamy też do polubienia naszej strony na Facebooku: https://www.facebook.com/OdlotyzRZEszowa >>>

Z LOTNISKA W RZESZOWIE OBECNIE OPERUJĄ:

lot_logo_pl Ryanair_logo Lufthansa

PLL LOT do Warszawy (4 rejsy dziennie)

PLL LOT: Zarezerwuj swój lot w Szalonej Środzie>>

Ryanair do Manchesteru, Londynu (lotniska Stansted i Luton – 12 połączeń w tygodniu), East Midlands, Dublina, Oslo, Bristolu oraz od (1 maja 2016) na Korfu,

Nowe połączenie z Rzeszowa do Berlina wykonywane będzie 3 razy w tygodniu od 31 października 2016 r.

Ryanair: zarezerwuj swój tani lot >>

Lufthansa od 28 marca 2016 roku Lufthansa zaoferuje połączenie między Rzeszowem a Monachium siedem razy w tygodniu. Nowa trasa zastąpi dotychczasowe rejsy ze stolicy Podkarpacia do Frankfurtu.

Lufthansa: zarezerwuj swój lot >>