Jasionka 2013

Od początku roku port odprawił 589 920 podróżnych co daje wzrost o 4,4 proc. w stosunku do 2012 roku, kiedy to przez dwanaście miesięcy odprawiono 564 992 podróżnych. W chwili obecnej bezpośrednie loty z Rzeszowa  oferują 4 linie lotnicze:  Ryanair’em polecimy do Birmingham, Dublinu, East Midlands, Londynu Luton, Londynu Stansted, Manchesteru, Oslo Rygge;  Eurolotem do Paryża Beauvais, Rzymu Fiumicino; Lufthansą do Frankfurtu; LOTem do Warszawy.

W grudniu z rzeszowskiego lotniska w Jasionce wykonano 942 operacji lotniczych, oraz odprawiono 40 118  pasażerów – jest to wzrost o 13,4 proc. w stosunku do grudnia 2012, kiedy odprawiono 35 40118 podróżnych.

To kolejny rekord w historii rzeszowskiego lotniska, które miniony rok rozpoczęło z ujemnymi wynikami, spowodowanymi głównie przez niesprzyjające warunki atmosferyczne (mgły) oraz przedłużającą się zimę. Rzeszowskie lotnisko to już od kilku lat jeden z najdynamiczniej rozwijających się portów lotniczych w Polsce, w którym zrealizowano i realizuje się wiele ważnych inwestycji. Od 2012 roku funkcjonuje tu nowy, obszerny i nowoczesny terminal pasażerski, nowe drogi kołowania, hangary dla samolotów, ukończona została także nowa wieża kontroli lotów, a sam Port z roku na rok obsługuje coraz więcej pasażerów oraz przewozów cargo do krajów europejskich, a także poza kontynent.

 

EPRZ12

 

Źródło: www.rzeszowairport.pl