eurolotRealizująca loty z Rzeszowa linia lotnicza EUROLOT podpisała z PLL LOT umowę code-share. Umowa code-share dotyczy współpracy obu polskich linii na prawie wszystkich trasach obsługiwanych przez Eurolot. W praktyce oznacza to, że pasażer może od teraz poprzez stronę lot.com i inne kanały sprzedaży narodowego przewoźnika (biura sprzedaży i Call Center) kupić bilety na rejsy realizowane przez Eurolot. Bilety nadal można też kupować poprzez stronę eurolot.com. Od momentu podpisania umowy niemal wszystkie loty regionalnej linii będą wykonywane pod kodem zarówno „K2”, jak i „LO”.

Zarezerwuj promocyjny bilet na stronie Eurolotu >>

Zarezerwuj promocyjny bilety PLL LOT na stronie Tripsta >>

Jedną z najważniejszych zalet tej współpracy jest umożliwienie podróżnym przelotu na tak zwanym „jednym bilecie”, co znacznie wpłynie na komfort i szybkość transferu pasażerów przesiadających się na kolejne rejsy w trakcie swojej podróży.

W przypadku LOT-u zawarcie kolejnej umowy code – share jest jednym z elementów modyfikacji w siatce połączeń konsekwentnie wprowadzanych zgodnie z założeniami Planu Restrukturyzacji. Kilka tygodni temu podobne partnerstwo zostało rozszerzone z Turkish Airlines. Wszystkie działania Spółki są podejmowane z uwzględnieniem wymaganych przez Komisję Europejską środków kompensacyjnych i spadku oferowania na działalności rozkładowej ogółem.

 Umowa z Eurolotem jest dowodem dobrej współpracy i przypieczętowaniem naszego wieloletniego partnerstwa. Jestem pewien, że przyniesie to kolejne korzyści pasażerom. Od dzisiaj, oprócz wszystkich dotychczasowych tras w ramach siatki LOT-u, dajemy naszym klientom możliwość podróżowania na dodatkowych kierunkach, które oferuje nasz Partner. Tym samym umacniamy pozycję Warszawy jako hub’u i zapewniamy maksymalnie wygodną podróż – mówi Sebastian Mikosz, Prezes Zarządu PLL LOT.

 Nawiązanie współpracy code-share z cenionym przewoźnikiem, jakim jest LOT, to kolejny krok w budowaniu mocnej pozycji Eurolotu na polskim rynku lotniczym. Wierzę, że porozumienie obu polskich linii jest przede wszystkim ułatwieniem i spełnieniem oczekiwań naszych pasażerów. Co więcej, umowa ta – z jednym z naszych najważniejszych partnerów – to dowód na to, że Eurolot intensywnie szuka korzystnych możliwości współpracy. Jestem przekonany, że wpłynie ona pozytywnie na działalność biznesową, jak i umocni naszą linię w roli regionalnego, narodowego przewoźnika – mówi Tomasz Balcerzak, Prezes Zarządu Eurolot SA.

Współpraca LOT-u oraz Eurolotu w znacznym stopniu ułatwi i przyspieszy zakup biletów pasażerom obu linii, zwłaszcza poprzez strony internetowe: lot.com i eurolot.com. PLL LOT jako większy i uznany przewoźnik, należący do m.in. globalnego sojuszu Star Alliance, umożliwi Eurolotowi prezentację swojej oferty i marki w rozbudowanych kanałach sprzedaży de facto na całym świecie. Z drugiej strony, Eurolot wesprze LOT w zaistnieniu na rynkach niszowych, które dotychczas nie były przez niego obsługiwane.

Dzisiaj w systemie rezerwacyjnym PLL LOT pojawi się lista kierunków Eurolotu. Bilety można kupować na rejsy od 21 lipca.

Źródło: PLL LOT

110913 eurolot_rzeszow_paryz_468x60px Image Banner 468 x 60

ParyżZarezerwuj swój bilet do Paryża (Beauvais) na stronie Eurolot.com >>

Dzień tygodnia Wylot godzina Przylot godzina nr lotu
Wtorek Rzeszów 09:15 Paryż Beauvais 12:20
K2463 KUP BILETY NOCLEGI
Wtorek Paryż Beauvais 12:45 Rzeszów 15:40
K2464 KUP BILETY NOCLEGI
Sobota Rzeszów 08:00 Paryż Beauvais 11:05
K2463 KUP BILETY NOCLEGI
Sobota Paryż Beauvais 11:35 Rzeszów 14:30
K2464 KUP BILETY NOCLEGI

 

110913 eurolot_rzeszow_rzym_468x60px Image Banner 468 x 60

RzymZarezerwuj swój bilet do Rzymu (Flumicino) na stronie Eurolot.com >>

Dzień tygodnia Wylot godzina Przylot godzina nr lotu
Wtorek Rzeszów 16:10 Rzym Fiumicino 19:05
K2473 KUP BILETY NOCLEGI
Wtorek Rzym Fiumicino 19:50 Rzeszów 22:50
K2474 KUP BILETY NOCLEGI
Sobota Rzeszów 15:05 Rzym Fiumicino 18:00
K2473 KUP BILETY NOCLEGI
Sobota Rzym Fiumicino 18:40 Rzeszów 21:40
K2474 KUP BILETY NOCLEGI

Najtańsze noclegi w Rzymie lub w jego okolicy znajdziemy dzięki naszej nowej wyszukiwarce hoteli: Zarezerwuj swój tani nocleg w Rzymie >> Wyszukuje ona i porównuje ceny hoteli we wszystkich systemach rezerwacyjnych.

hoRzym

Relacja z pobytu w Rzymie:

Zapraszamy na relację z pobytu w Rzymie na zaprzyjaźnionym blogu >>

Najtańsze noclegi w Rzymie lub w jego okolicy znajdziemy dzięki naszej nowej wyszukiwarce hoteli: Zarezerwuj swój tani nocleg w Paryżu >> Wyszukuje ona i porównuje ceny hoteli we wszystkich systemach rezerwacyjnych.

hoParis

DOJAZD Z LOTNISKA:

Fiumicino: Do centralnej stacji kolejowej Roma Termini najwygodniej, czyli bez przesiadek, dojedziemy: autobusem Terravision (za 4 euro). Bilety kupujemy on-line (płatność kartami kredytowymi, a także za pośrednictwem serwisu PayPal) lub bezpośrednio u obsługi TERRAVISION, która na lotnisku znajduje się na przystanku. Bilet kupowany on-line kosztuje 4 euro / powrotny 8 euro, bilet kupowany na przystanku kosztuje 6 euro / powrotny 11 euro. Ulgi przysługują tylko dzieciom do lat 4, które podróżują bezpłatnie. Bilety możemy rezerwować przez Internet do 12 godzin przed planowanym odjazdem. Na adres mailowy otrzymamy link do strony, na której znajdziemy zakupiony bilet. Rejestrując się na stronie http://www.terravision.eu >> , mamy możliwość zmienić datę i godzinę naszego odjazdu (do 24 godzin przed wykupioną podróżą). Z wydrukowanym biletem stawiamy się w punkcie obsługi klienta w Terracafè w celu odbioru karty pokładowej. Na lotnisku nie ma Terracafè, więc idziemy bezpośrednio do autobusu. Karty pokładowe wydawane są 20 minut przez odjazdem. Przy wejściu do autobusu musimy okazać bilet i kartę pokładową. Terracafè przy Roma Termini otwarta jest w godzinach 4.30 – 21.00.

Na Lotnisku Fiumicino autobusy TERRAVISION odjeżdżają z przystanku nr 3 na stacji autobusowej przylegającej do Terminalu 3. Stojąc na zewnątrz, na poziomie 0, twarzą do Terminalu 3, stacja autobusowa znajduje się na lewo od budynku Terminalu 3. Znajdziemy ją, idąc śladem znaków z rysunkiem autobusu i napisem „Bus station”. Lotnisko to przystanek pośredni na trasie autobusu. Autobus rozpoczyna swój kurs z pobliskiej miejscowości Fiumicino. Z lotniska możemy dojechać do stacji kolejowej Roma Termini. Stojąc twarzą do budynku dworca Roma Termini, przystanek TERRAVISION znajduje się po lewej stronie przy Via Marsala 29 naprzeciwko Terracafè. Podróż trwa około 55 minut. Z lotniska autobusy kursują od godziny 5.35 (w niedzielę od 7.45) do 23.00, jeden do dwóch autobusów na godzinę. Z Roma Termini autobusy odjeżdżają na Lotnisko Fiumicino z podobną częstotliwością, od godziny 4.40 (w niedzielę od 6.10) do 21.50.

Rozkład jazdy Terravision Fiumicino Airport – Centrum Rzymu – Fiumicino Airport:

Sprawdź rozkład jazdy Terravision Fiumicino Airport – Centrum Rzymu – Fiumicino Airport >>

Alternatywne formy transportu: autobus wahadłowy SIT (za 5 euro), autobus TAM (za 5 euro), autobus ATRAL (za 5 euro), pociąg „Leonardo Express” (za 14 euro), oraz nielicznymi połączeniami autobusowymi COTRAL (za 5 euro).

Bilet z lotniska Beauvais do centrum Paryża: kosztuje 16 euro w jedną stronę:

Zarezerwuj bilet na trasie Beauvais – Paryż – Beauvais >>