EDI_RZE

Już jutro 14 lipca nowe loty z Rzeszowa! Czeskie Linie Lotnicze CSA będą latać na trasie z Rzeszowskiej Jasionki do Edynburga. Rejs z Edynburga do Rzeszowa zaplanowany został na godz 10:15, a lądowanie w Rzeszowie o godz. 14:10. Lot do Edynburga zaplanowany jest na godz 14:50, lądowanie w Edynburgu 16:45.

Edynburg – Zarezerwuj swój bilet do Edynburga na stronie CzechAirlines.com >>

Dzień tygodnia Wylot godzina Przylot godzina nr lotu
Wtorek Rzeszów 14:50 Edynburg 16:45 OK784 KUP BILETY NOCLEGI
Wtorek Edynburg 10:15 Rzeszów 14:10
OK785 KUP BILETY NOCLEGI
Sobota Rzeszów 14:50 Edynburg 16:45
OK784 KUP BILETY NOCLEGI
Sobota Edynburg 10:15 Rzeszów 14:10
OK785 KUP BILETY NOCLEGI

Rejsy będą odbywać się dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty, a realizowane będą nowoczesnymi Airbusami 319 ze 144 fotelami pasażerskimi na pokładzie.

Bilety można rezerwować już teraz na stronie przewoźnika:

Zarezerwuj swój bilet do Edunburga na stronie CzechAirlines.com >>

Najtańsze taryfy rozpoczynają się od 180 złotych w jedną stronę z wliczonym w cenę bagażem rejestrowanym 15 kg i bagażem podręcznym 8 kg, poczęstunek w postaci kanapek i muffinów oraz całej gamy napojów bezalkoholowych, w tym czeskiego piwa oraz znakomitego południowoafrykańskiego wina.

20141113_baner_PL lotcom_lotypopolsce_468x60 Image Banner 484 x 60


Informacje po konferencji prasowej:

„Jak ogłoszono dzisiaj na konferencji prasowej w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka, już lipca br. samoloty Czech Airlines będą latały z Rzeszowa do Edynburga. Rejsy będą odbywać się dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty, a realizowane będą nowoczesnymi Airbusami 319 ze 144 fotelami pasażerskimi na pokładzie. Bilety można rezerwować już teraz na stronie przewoźnika Worldwide – Czech Airlines, a najtańsze taryfy rozpoczynają się od 180 złotych w jedną stronę z wliczonym w cenę bagażem rejestrowanym oraz poczęstunkiem na pokładzie!

W poniedziałek, 15 czerwca br., na lotnisku w Jasionce odbyła się konferencja prasowa
z udziałem władz Portu w Rzeszowie oraz przedstawicieli Czech Airlines. Ogłoszone zostały na niej nowe rejsy na trasie Rzeszów – Edynburg, które będą odbywały się już od lipca br. z częstotliwością dwóch lotów tygodniowo. Pierwsza, inauguracyjna operacja zaplanowana została na 14 lipca, a loty będą kontynuowane także w sezonie zimowym, we wtorki i soboty. Jak podkreślili przedstawiciele linii lotniczej, nowe połączenie z Rzeszowa do Szkocji będzie obsługiwane nowoczesnym Airbusem 319, mieszczącym 144 pasażerów. Lot z Rzeszowa do Edynburga potrwa niecałe trzy godziny.

Bilety w jedną stronę od 180 PLN; w dwie strony od 440 PLN
Czech Airlines już wprowadziły do sprzedaży nowe połączenie, a rezerwacji można dokonywać na stronie Worldwide – Czech Airlines (uruchomiona jest polskojęzyczna wersja witryny), a także u agentów sprzedaży biletów lotniczych i w biurach podróży. Ceny na trasie Rzeszów – Edynburg zaczynają się od 180 złotych w jedną i od 440 złotych w obie strony. Co ważne, w cenie biletu uwzględniony jest 15-kilogramowy bagaż rejestrowany oraz bagaż podręczny, zabierany do kabiny samolotu. Na pokładzie rejsów Czech Airlines pasażerowie mogą też korzystać z bezpłatnego poczęstunku w postaci kanapek i muffinów oraz całej gamy napojów bezalkoholowych, jak też czeskiego piwa oraz znakomitego południowoafrykańskiego wina.

– Polska jest jednym z największych i najszybciej rosnących rynków w Unii Europejskiej, co przekłada się również na branżę lotniczą. Rynek ten ma wiele do zaoferowania i dlatego też zwiększamy na nim swoją obecność – powiedział Jan Toth, dyrektor ds. komercyjnych
i marketingu Czech Airlines. Podkreślił, że nowe trasy zaoferowane przez CSA (oprócz rejsów z Rzeszowa, przewoźnik otworzy też trasy z Łodzi do Edynburga i Pragi) są elementem strategii rozwoju linii na polskim rynku. – Korzystając z okazji chciałbym też podkreślić wzorową współpracę z portem w Rzeszowie, gdyż bez tego zaangażowania realizacja naszych planów byłaby znacznie utrudniona – dodał Jan Toth.

Rezerwuj noclegi na: hotele.odlotyzrzeszowa.plOtel.com / HRS.com / Venere.com / Accorhotels.com / IHG.com / Wimdu.com 

– Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że dzisiaj ogłaszamy nowe połączenie z Czeskimi Liniami Lotniczymi – podkreślił Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Od dawna wiedzieliśmy, że Edynburg i jego okolice są częstym celem podróży mieszkańców południowo-wschodniej Polski, a także o tym, że mieszka i funkcjonuje tam duża polska społeczność. To nowe bezpośrednie połączenie z Rzeszowa do Edynburga z pewnością będzie świetną nowiną dla całej polskiej grupy w Szkocji, a także dla ich rodzin i przyjaciół w Polsce – dodał prezes Nowak. Oznajmił też, że oferta przelotów będzie też skierowana do mieszkańców Szkocji, gdyż Podkarpacie jako region ma wiele do zaoferowania.

– Jestem przekonany, że oferta turystyczna naszego województwa będzie atrakcyjna dla Szkotów i dzięki nowemu połączeniu zyskają oni także możliwość odwiedzenia tego uroczego zakątka Polski, o co z pewnością będziemy się starać – dodał Stanisław Nowak, także dziękując przedstawicielom CSA za wzorową współpracę na rzecz utworzenia nowego połączenia.

Bagaż rejestrowany oraz poczęstunek w cenie biletu!
Pasażerowie nowych rejsów Czech Airlines z Rzeszowa do Edynburga będą mogli skorzystać
z wielu możliwości dostępnych bez dodatkowych opłat. Jedną z nich jest możliwość nadania bagażu o wadze do 15 kg w klasie ekonomicznej. Pasażerowie z biletami w taryfie Flexi będą natomiast korzystać z możliwości nadania aż dwóch walizek, każdej o wadze do 23 kg! Członkowie programu OK Plus (jest to program lojalnościowy czeskiego przewoźnika) będą z kolei uprawnieni do nadania jednej 23-kilogramowej walizki, bez względu na rodzaj wykupionej taryfy i klasy rezerwacyjnej.

Przewoźnik z Czech oferuje również odprawę online do 30 godzin przed odlotem poprzez swoją stronę internetową lub też przy użyciu aplikacji na telefony komórkowe, działającej we wszystkich popularnych systemach operacyjnych iOS, Android oraz Windows. Aplikację można pobrać ze strony Worldwide – Czech Airlines .”

Przykładowe rezerwacje z Rzeszowa do Edynburga:

RZE_EDI_RZE

BOOKING czyli najlepsze noclegi

Najlepsze noclegi w Mediolanie, Belgradzie, Budapeszcie i Monachium znajdziemy dzięki najbardziej popularnej wyszukiwarce hoteli jakim jest booking.com.

Zarezerwuj swój nocleg w Edynburgu na Booking.com >>

Zarezerwuj swój nocleg w Edynburgu na booking.com >>

booking_Edynburg

Z LOTNISKA W RZESZOWIE OBECNIE OPERUJĄ:

lot_logo_pl logoliniaRyan Lufthansa

PLL LOT do  Warszawy (4 rejsy dziennie)

PLL LOT: Zarezerwuj swój  lot >>

Ryanair do Manchesteru, Londynu (lotniska Stansted i Luton – 12 połączeń w tygodniu), East Midlands, Dublina, Oslo oraz od marca 2015 do Bristolu

Ryanair: zarezerwuj swój tani lot >>

Lufthansa do Frankfurtu (12 razy w tygodniu)

Lufthansa: zarezerwuj swój lot >>