PARRZY2Przypominamy, że od 03.09.2013 polski przewoźnik EUROLOT uruchamia dwa nowe połączenia z Rzeszowa (Jasionki) do Paryża (Beauvais) oraz do Rzymu (Fiumicino). Bilety w cenie od 199 zł w jedną stronę, z bagażem rejestrowanym są dostępne w systemie rezerwacyjnym:

Zarezerwuj bilet na stronie eurolotu >>

Paryż oraz Rzym to niespotykane dotąd w ofercie Eurolotu trasy. Rejsy z Jasionki, zarówno do Paryża, jak i do Rzymu odbywać się będą – począwszy od 3 września – dwa razy w tygodniu. Do stolicy Francji polecimy we wtorki (o godzinie 07:15) oraz w soboty (o godz. 07:00), a do Włoch – we wtorki o godz. 14:20 i w soboty o godz. 14:05.

Nowe kierunki obsługiwać będą nowoczesne samoloty typu Bombardier Q400 NextGen Eurolotu.

W cenę biletu wliczona jest opłata bagażowa, co oznacza, że do wakacyjnych walizek możemy spakować 15 kilogramów bagażu rejestrowanego oraz zabrać 8-kilogramowy bagaż podręczny. Dzieci do 2. roku życia podróżują z Eurolotem z 90 proc. zniżką, mniej za bilet zapłaci także młodzież w wieku do 15 lat. Na pokładzie na pasażerów czekają bezpłatne przekąski i napoje.

Przykładowa rezerwacja:

BVA1807

FCO1807

DOJAZDY:

Beauvais: Dojazd z lotniska do centrum Paryża kosztuje 16 euro w jedną stronę:

Zarezerwuj bilet na Beauvais – Paryż – Beauvais >>

 

Fiumicino: Do centralnej stacji kolejowej Roma Termini najwygodniej, czyli bez przesiadek, dojedziemy: autobusem Terravision (za 4 euro). Bilety kupujemy on-line (płatność kartami kredytowymi, a także za pośrednictwem serwisu PayPal) lub bezpośrednio u obsługi TERRAVISION, która na lotnisku znajduje się na przystanku. Bilet kupowany on-line kosztuje 4 euro / powrotny 8 euro, bilet kupowany na przystanku kosztuje 6 euro / powrotny 11 euro. Ulgi przysługują tylko dzieciom do lat 4, które podróżują bezpłatnie. Bilety możemy rezerwować przez Internet do 12 godzin przed planowanym odjazdem. Na adres mailowy otrzymamy link do strony, na której znajdziemy zakupiony bilet. Rejestrując się na stronie http://www.terravision.eu >> , mamy możliwość zmienić datę i godzinę naszego odjazdu (do 24 godzin przed wykupioną podróżą). Z wydrukowanym biletem stawiamy się w punkcie obsługi klienta w Terracafè w celu odbioru karty pokładowej. Na lotnisku nie ma Terracafè, więc idziemy bezpośrednio do autobusu. Karty pokładowe wydawane są 20 minut przez odjazdem. Przy wejściu do autobusu musimy okazać bilet i kartę pokładową. Terracafè przy Roma Termini otwarta jest w godzinach 4.30 – 21.00.

Na Lotnisku Fiumicino autobusy TERRAVISION odjeżdżają z przystanku nr 3 na stacji autobusowej przylegającej do Terminalu 3. Stojąc na zewnątrz, na poziomie 0, twarzą do Terminalu 3, stacja autobusowa znajduje się na lewo od budynku Terminalu 3. Znajdziemy ją, idąc śladem znaków z rysunkiem autobusu i napisem „Bus station”. Lotnisko to przystanek pośredni na trasie autobusu. Autobus rozpoczyna swój kurs z pobliskiej miejscowości Fiumicino. Z lotniska możemy dojechać do stacji kolejowej Roma Termini. Stojąc twarzą do budynku dworca Roma Termini, przystanek TERRAVISION znajduje się po lewej stronie przy Via Marsala 29 naprzeciwko Terracafè. Podróż trwa około 55 minut. Z lotniska autobusy kursują od godziny 5.35 (w niedzielę od 7.45) do 23.00, jeden do dwóch autobusów na godzinę. Z Roma Termini autobusy odjeżdżają na Lotnisko Fiumicino z podobną częstotliwością, od godziny 4.40 (w niedzielę od 6.10) do 21.50.

Rozkład jazdy Terravision Fiumicino Airport – Centrum Rzymu – Fiumicino Airport:

Sprawdź rozkład jazdy Terravision Fiumicino Airport – Centrum Rzymu – Fiumicino Airport >>

Alternatywne formy transportu: autobus wahadłowy SIT (za 5 euro), autobus TAM (za 5 euro), autobus ATRAL (za 5 euro), pociąg „Leonardo Express” (za 14 euro), oraz nielicznymi połączeniami autobusowymi COTRAL (za 5 euro).