CSA_zawieszenieW porozumieniu z Portem Lotniczym Rzeszów-Jasionka Czech Airlines postanowiły tymczasowo zawiesić połączenia na trasie z Rzeszowa do Edynburga podczas niskiego sezonu zimowego 2015/2016. Czech Airlines będą operowały na trasie z Rzeszowa do Edynburga trzy rejsy przed Bożym Narodzeniem, a następnie trzy po Bożym Narodzeniu i Nowym Roku. Czech Airlines obecnie pracuje z lotniskiem w Rzeszowie nad nowym rozkładem na sezon letni 2016.

 

20141113_baner_PL lotcom_lotypopolsce_468x60 Image Banner 484 x 60

Loty pomiędzy Rzeszowem a Edunburgiem zostaną tymczasowo zawieszone od 8 stycznia do 27 lutego 2016 roku, czyli w okresie tzw. niskiego sezonu zimowego 2015/2016. Jednakże Czech Airlines będą obsługiwały te trasy zgodnie z rozkładem od 15 grudnia 2015 do 5 stycznia 2016 roku, z wyłączeniem soboty 26 grudnia 2015 roku tak, aby wszyscy pasażerowie mogli dostać się do miejsca przeznaczenia w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok. Oznacza to, że loty będą wykonywane w dniach 15, 19, 22, 29 grudnia 2015 roku oraz 2 i 5 stycznia 2016 roku.


Ważna informacja dla Pasażerów

Pasażerowie posiadający bilety na odwołane loty będą mieli możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji na inny termin. W przypadku, gdy pasażer nie zdecyduje się na zmianę daty rezerwacji na inny termin, przysługuje mu zwrot kosztów niewykorzystanego lub częściowo wykorzystanego biletu. Czech Airlines i lotnisko w Rzeszowie uprzejmie przepraszają pasażerów, których loty zostały odwołane za wszelkie niedogodności.

Rezerwuj noclegi na: hotele.odlotyzrzeszowa.plOtel.com / HRS.com / Venere.com / Accorhotels.com / IHG.com / Wimdu.com 

Niestety, bardzo niski popyt na rynku polskim i szkockim nie pozwala nam na utrzymanie stałych lotów na trasie Rzeszów Edynburg podczas całego sezonu zimowego, mimo handlowego, marketingowego i komunikacyjnego wsparcia. Niski popyt wpłynął na słabe wyniki biznesowe na danej trasie i nie jest ekonomicznie uzasadnione wykonywanie lotów w terminach, którymi nie są zainteresowani pasażerowie – oświadczył Ján Tóth, Dyrektor Handlu i Marketingu Czech Airlines. – Zawieszenie lotów jest tylko czasowe. Absolutnie nie świadczy to o zamiarze wycofania się z Rzeszowa, czy z polskiego rynku. Wprost przeciwnie, planujemy ponownie uruchomić tę trasę końcem lutego 2016 roku i razem z naszymi partnerami z lotniska w Rzeszowie pracujemy nad nowym rozkładem z Rzeszowa do kilku kierunków w Europie, które będą uruchomione w sezonie letnim 2016, a wkrótce zostaną ogłoszone – podkreślił Ján Tóth.

Rezerwuj bilety lotnicze na stronie: LOTu / Lufthansy / Ryanaira / Tripsta / Flipo

Czasowe zawieszenie rejsów między Rzeszowem a Edynburgiem w zimie, z wyjątkiem sezonu świąteczno-noworocznego, ma swoje uzasadnienie biznesowe i w pełni rozumiemy decyzję przewoźnika. Przypomnę, że samolot operujący na tej trasie ma 144 fotele, które trzeba wypełnić, a zainteresowanie rejsami w zimie znacznie spadło. Dlatego też wznowimy regularną komunikację lotniczą ze Szkocją w końcu lutego 2016 roku. Dodatkowo zaproponujemy naszym pasażerom jeszcze inne kierunki z Rzeszowa we współpracy z Czech Airlines. Ogłoszenie nowych tras planujemy niebawem – powiedział Prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, Stanisław Nowak.

booking_Edynburg

Z LOTNISKA W RZESZOWIE OBECNIE OPERUJĄ:

lot_logo_pl CSA_logo Ryanair_logo Lufthansa

PLL LOT do Warszawy (4 rejsy dziennie)

PLL LOT: Zarezerwuj swój lot w Szalonej Środzie>>

Czech Airlines do Edynburga (od 14 lipca) – czasowo będą zawieszone

Czech Airlines: Zarezerwuj swój lot >>

Ryanair do Manchesteru, Londynu (lotniska Stansted i Luton – 12 połączeń w tygodniu), East Midlands, Dublina, Oslo, Bristolu oraz od (1 maja 2015) na Korfu

Ryanair: zarezerwuj swój tani lot >>

Lufthansa do Frankfurtu (12 razy w tygodniu)

Lufthansa: zarezerwuj swój lot >>