BRAK4UZapowiadane wcześniej nowe połączenia – loty z RZEszowa do Barcelony (Girony), Brukseli (Charleroi), Mediolanu (Bergamo), Tel Awiwu, Dortmundu, Edynburga, Paryża i Rzymu z Rzeszowskiej Jasionki, które miały być realizowane od 3 listopada przez 4 YOU Airlines nie dojdą do skutku.

Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” Sp. z o.o. już dwa tygodnie temu rozwiązał umowę z 4 YOU Airlines, zastanawiającym jest że fakt ten przez władze Rzeszowskiej Jasionki był przez te dwa tygodnie ukrywany!

W dniu wczorajszym Zarząd Spółki Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” Sp. z o.o. wydał oświadczenie następującej treści:

„W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami na temat spółki 4You Airlines, która planowała rozpoczęcie regularnych pasażerskich operacji lotniczych z Rzeszowa do 8 lotnisk w Europie i Izraelu, Zarząd Spółki Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” Sp. z o.o. oświadcza, co następuje:
Władze rzeszowskiego lotniska odstąpiły od umowy z firmą 4You Airlines ze względu na brak możliwości wypełnienia zobowiązań ze strony linii lotniczej, m.in. z uwagi na fakt, iż firma 4You Airlines nie pozyskała w stosownym czasie niezbędnych dokumentów, certyfikatów oraz koncesji uprawniających do wykonywania założonych kontraktem połączeń lotniczych. Zarząd rzeszowskiego Portu negatywnie ocenia również politykę marketingową i wizerunkową firmy 4You Airlines, jak też sposób komunikacji z Pasażerami oraz mediami reprezentującymi opinię publiczną. Zdaniem władz Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” brak właściwej i przejrzystej komunikacji z Klientami, do których adresowana była oferta przelotów z Rzeszowa, to działanie niedopuszczalne i dyskwalifikujące 4You Airlines w obliczu uwarunkowań rynkowych.
Zarząd rzeszowskiego lotniska wyraża szczere ubolewanie względem wszelkich niedogodności oraz negatywnego oddziaływania wywołanego próbą podjęcia współpracy z nowym „przewoźnikiem lotniczym”, jakim tytułowała się firma 4You Airlines. Nadmienić też należy, iż Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” jest lotniskiem pożytku publicznego i w obecnej sytuacji rynkowej, a także zgodnie z powszechnie stosowanymi zasadami na rynku lotniczym, zawieranie osobnych porozumień z przewoźnikami lotniczymi nie było dotąd praktykowane przez Spółkę zarządzającą Portem. Zawarcie takiej umowy z 4You Airlines było w swej istocie zabezpieczeniem interesów lotniska, z uwagi na podjęcie współpracy z tworzoną dopiero „linią lotniczą”. Niestety, fakty są takie, że urzeczywistnienie tejże współpracy okazało się niemożliwe, nad czym niezmiernie bolejemy.
Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” ze swej strony dołożył wszelkich starań, aby w odpowiedni sposób promować i informować o zamiarach 4You Airlines co do lotów z Rzeszowa, pomimo braku realnego wpływu na politykę oraz działania firmy, która – jak się okazało – nie ma możliwości wywiązania się ze zobowiązań zapisanych w umowie, a ponadto nie reagowała na liczne monity i zapytania, zarówno ze strony Pasażerów, jak też samego lotniska. Jesteśmy, podobnie jak wielu Klientów i entuzjastów lotnictwa, zawiedzeni i bardzo rozczarowani, bowiem jednym z najważniejszych zadań Spółki Lotniskowej jest pozyskiwanie nowych połączeń lotniczych i budowanie pozytywnych relacji z Pasażerami. Niestety, pomimo najlepszych intencji oraz chęci nawiązania trwałej współpracy z firmą 4You Airlines, nie udało się uzyskać pożądanego rezultatu, za co szczerze przepraszamy wszystkich, którzy odczuli jakiekolwiek niedogodności w związku z zaistniałą sytuacją.:
Zarząd Spółki
Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” Sp. z o.o.
Źródło: http://www.rzeszowairport.pl/
Natomiast na stronie http://4youairlines.com/pl/, możemy znaleźć oświadczenie takiej treści:

„Szanowni Klienci,Uprzejmie informujemy, że wszystkim osobom, które zakupiły dostępny produkt za pośrednictwem strony www.4youairlines.com oraz otrzymały potwierdzenie rezerwacji przysługuje prawo odstąpienia od umowy za zwrotem wszystkich wniesionych środków.

Zainteresowanych prosimy o przesłanie oświadczenia, którego wzór znajduje się poniżej na adres zwrot@4youairlines.com lub listem poleconym na adres: 4You Airlines Sp. z o.o. ul. 17 stycznia 32, 02-148 Warszawa”

Zarząd 4You Airlines